• Gorniški krožek
  Gorniški krožek

  Na Dleskovški planoti...

 • Gorniški krožek
  Gorniški krožek

  Na Rinke...

 • Gorniški krožek
  Gorniški krožek

  Na Kočno po Kremžarjevi...

 • Gorniški krožek
  Gorniški krožek

  Na Veliki Draški vrh...

 • Gorniški krožek
  Gorniški krožek

  Pod vrhom Viševnika...

 • Gorniški krožek
  Gorniški krožek

  V Suhem ruševju na poti na Palec in Vrtačo...

 • Gorniški krožek
  Gorniški krožek

  Na Begunjski vrtači...

 • Gorniški krožek
  Gorniški krožek

  Nad Ivačičevo jamo pod Kredarico...

 • Gorniški krožek
  Gorniški krožek

  S Skute...

 • Gorniški krožek
  Gorniški krožek

  S Hanzove na Prisojnik...

Tura 01 - Peca

Tura 01 - Peca

(1.12.2013)

Prvi dan letošnjega decembra se je za planinske navdušence z naše šole začel ob šesti zjutraj, ko smo se z znanega dvorišča naše alme mater odpravili na obisk h kralju Matjažu.

Načrtovana dvodnevna tura v Julijce je padla v sneg zaradi slabe sobotne vremenske napovedi, nedeljski skorajda kičasto popoln sončni vzhod pa smo zato toliko bolj vzhičeno opazovali med vožnjo do vznožja Pece, od koder smo se po začrtani planinski poti odpravili proti vrhu in Kordeževo glavo osvojili čez dobri dve uri in pol. Pot je bila zimsko idilična, na vrhu nas je pričakala nezemeljsko čudovita snežna pravljica, vetru, ki je prav neusmiljeno bridko bril okoli ušes, pa nismo dovolili, da bi nam strl pogumnega duha in dobre volje, ki smo ju kronali s pravo planinsko pojedino v Domu pod Peco: s pasuljom in kločevimi nudlni, pa tudi nahrbtnik je postregel z najboljšim domačim za dobrojedce. Za konec smo si privoščili spust diretissima po brezpotju v čudoviti gorski pokrajini z noro adrenalinskim utiranjem gazi v brezmadežno snežno podlago. Nedeljo smo gorniki z naše šole preživeli v najboljši družbi: z najlepšim, kar nam ponuja narava in z najboljšo možno družbo - ljubitelji gora. Turo je vodil in pripravil profesor Matej Mlakar, udeležili smo se je dijaka Matej in Uroš ter Aron in Alenka.

(zapiski iz Alenkinega nahrbtnika) 

{oziogallery 184}